Otázky a odpovědi

 • Kategorie 1
 • Kategorie 2
 • Kategorie 3
Rozbalit vše | Sbalit vše
 • 1. Při jakých obtížích mohu Ovocan použít?
   

  Ovocan je určen pro všechny ženy bez rozdílu věku, které pociťují ve svých intimních partiích dyskomfort, projevující se pocitem pálení a svědění, případně nepříjemným zápachem či výtokem.

  Při akutních, či chronických infekcí močových cest. Úpravou střevní mikroflory a sliznic pochvy klesá možnost opakování močových infekcí. Napomáhá hojení, působí v oblasti střeva i pochvy jako probiotikum.

  S výhodou lze užít Ovocan i při antibiotické léčbě s využitím silných hojivých i probiotických účinků

  U jakýchkoli poranění pochvy, ať již poporodních či po operativních zásazích v oblasti pochvy, či po konizaci děložního čípku a to i při situacích, kdy je prostředí infikováno patogenními mikroorganismy. Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, které produkují velké množství B vitaminu, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení. Ovocan je účinný i při bakteriální i kvasinkové infekcí a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi. Má analgetický efekt.

  Při akutních obtížích užívejte 5 po sobě následujících dní 1 kapsli ústy ráno a večer. Čípek do pochvy na noc.

  Opakují-li se obtíže, nebo jsou-li problémy chronického charakteru, je doporučeno užít preparát 10 po sobě následujících dní 1 kapsle ústy ráno a večer. Čípek do pochvy na noc.

  Ovocan můžete užít i k prevenci intimních ženských obtíží. Je doporučeno užít preparát 10 po sobě následujících dní 1 kapsli ústy ráno na lačno od prvního dne menstruace. Čípek do pochvy na noc 5 dní, první založit hluboko do pochvy poslední den menstruace. Léčba by se měla opakovat 3 měsíce za sebou.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(10) / Ne(0)
  zobrazeno 3449x
 • 2. Řeší Ovocan jen mykotické obtíže, nebo ho lze užít i na jiné bakteriální záněty pochvy?
   

  Díky komplexnímu složení Ovocan pomáhá při léčbě jak kvasinkových, tak jiných bakteriálních zánětů pochvy s úpravou prostředí na sliznicích a zabraňuje i opakování dalších možných infekcí pochvy. Snižuje i recidivu infekcí močových cest.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(6) / Ne(0)
  zobrazeno 1138x
 • 3. Mohu Ovocan užít i preventivně?
   

  Ano, Ovocan můžete užít i k prevenci intimních ženských obtíží. Je doporučeno užít preparát 10 po sobě následujících dní 1 kapsli ústy ráno na lačno od prvního dne menstruace. Čípek do pochvy na noc 5 dní, první založit hluboko do pochvy poslední den menstruace. Léčba by se měla opakovat 3 měsíce za sebou.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(1)
  zobrazeno 906x
 • 4. Lze Ovocan užít na akutní i chronické ženské obtíže?
   

  Ano, Ovocan vám jistě pomůže při akutních, chronických, či opakujících se obtíží. V příbalovém letáku je přesně popsáno dávkování jak polykacích kapslí, tak vaginálních čípků v jednotlivých případech. Dávkování je jasně dané a liší se u akutních i chronických obtíží.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(8) / Ne(0)
  zobrazeno 966x
 • 5. Co znamená, že Ovocan působí prostřednictvím biologické léčby?
   

  Ovocan obsahuje ve svém složení dvě biologicky aktivní živé kvasinky. Mléčné kvasinky typu Kluyver produkují enzymy "zabíječe", které se váží na patogenní mikroorganismy, znemožňují jejich množení a zabíjí je. Rychle štěpí cukr glukosu a mění jej na kyselinu mléčnou, která pozitivně ovlivňuje pH pochvy do fysiologických hodnot. Živé pivní kvasinky Cerevisiae jsou schopny produkovat obrovské množství vitaminu B, který napomáhá hojení sliznic. Kolostrum obsahuje kromě vitaminů a bílkovin látky, které jsou protivirové, látky proti bakteriím i plísním.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(1)
  zobrazeno 750x
 • 6. Gynekoložka mi oznámila, že mám nález na děložním čípku, prý „prekanceróza“. Kamarádka dostala od svého gynekologa na podobný případ Ovocan, pomůže také mně?
   

  Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení.

  Prostřednictvím bioaktivních mléčných kvasinek Kluyver účinně potlačuje růst patogenních mikroorganismů i kvasinek a zhojuje sliznice. Může dojít k imunomodulaci a i ke zhojení méně závažných nálezů na děložním čípku.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(6) / Ne(0)
  zobrazeno 652x
 • 7. Může se Ovocan používat jako probiotikum?
   

  Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů. Užívá jak ústy, tak i vaginálně. Pomocí perorálních kapslí s bioaktivními látkami typu Cereisiae a Kluyver, upravuje prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Pozitivně ovlivňuje metabolizmus cukrů, ve střevě snižuje se množství hnilobných bakterií a vzrůstá koncentrace pozitivních laktobacilů.

  V pochvě upravuje pH do pozitivních hodnot a vytváří prostředí, ve kterém se nemohou množit patogeny či kvasinky. Účinné látky proti kvasinkám, virům i bakteriím v kolostru též chrání pochvu před pomnožením infekce.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(4) / Ne(0)
  zobrazeno 731x
 • 8. Lékař mi doporučil přípravek Cicatridina na hojení po konizaci. Kamarádka mi ale říkala, že v Itálii ji po stejném zákroku dali Ovocan a že byla moc spokojená. Jaký rozdíl je mezi Cicatridinou a Ovocanem?
   

  Přípravek Cicatridina obsahuje kyselinu hyaluronovou v jedné molekulární hmotnosti. Má hojivý a hydratační efekt. Může zvyšovat elasticitu tkání. Má analgetický efekt. Pro ženy existuje ve formě vaginálních čípků.

  Ovocan  řeší komplexně intimní ženské problémy. Je ve formě zaváděcích vaginálních čípků i polykacích globulí.

  Vaginální čípky Ovocan obsahují též, jako jednu ze složek, kyselinu hyaluronovou. Je zde obsažena v pěti molekulárních hmotnostech a součástí je též enzym, který zabraňuje, aby se kyselina hyaluronová rozkládala, takže vydrží v aktivní a účinné formě mnohem déle. Výrobce udává účinek i tři týdny po posledním zavedení. Směs 5 molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové  účinkuje i v hlubokých vrstvách tkání, má též hojivý, hydratační, analgetický a lubrikační efekt, ale navíc je schopna oddělit hydratační barierou patogeny od zdravých buněk, zapouzdřit je a vyloučit i jejich toxické enzym, které by mohly dále sliznice poškozovat. Tímto zabraňují i dalšímu šíření infekce a poškozování sliznic.

  Kromě směsi kyseliny hyaluronové vaginální čípky  Ovocan obsahují bioaktivní mléčné kvasinky Kluyver a bioaktivní pivní kvasinky Cerevisiae. Součástí čípků je i hojivé a protektivní kolostrum. Mléčné kvasinky typu Kluyver produkují enzymy „zabíječe“, které se váží na patogenní mikroorganismy, znemožňují jejich množení a zabíjí je. Rychle štěpí cukr glukosu a mění jej na kyselinu mléčnou, která pozitivně ovlivňuje pH pochvy do fysiologických hodnot. Živé pivní kvasinky Cerevisiae jsou schopny produkovat obrovské množství vitaminu B, který napomáhá hojení sliznic. Kolostrum obsahuje kromě vitaminů a bílkovin látky, které jsou protivirové, látky proti bakteriím i plísním.

  Pomocí perorálních kapslí Ovocan s bioaktivními látkami typu Cerevisiae a Kluyver, upravuje prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Pozitivně ovlivňuje metabolizmus cukrů, ve střevě snižuje se množství hnilobných bakterií a vzrůstá koncentrace pozitivních laktobacilů.

  Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů. V pochvě upravuje pH do pozitivních hodnot a vytváří prostředí, ve kterém se nemohou množit patogeny či kvasinky. Účinné látky proti kvasinkám, virům i bakteriím v kolostru též chrání pochvu před pomnožením infekce. Při antibiotické léčbě Ovocan může urychlovat hojení. Díky jeho probiotickým účinkům a efektům na sliznicích, při užívání antibiotik nevzniknou gastrointestinální obtíže, ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí. Ovocan urychlí antibiotickou léčbu a ochrání i sliznice před další možnou kolonizací oslabených tkání jinými patogeny či kvasinkovou infekcí.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(5) / Ne(0)
  zobrazeno 764x
 • 9. Při užívání vaginálních čípků jsem pociťovala slabé pálení. Je to normální?
   

  Většina žen, které užívají vaginální formu Ovocanu obtíže nemá. Jen  u 30% dam se může vyskytnout svědění až pálení. Je to způsobeno sodnou solí kyseliny hyaluronové, která je slabě kyselou a na oteklých či zánětlivě změněných sliznicích pochvy přechodně může způsobit tyto pocity, než dojde k vymizení otoku a zhojení. I díky vyšlechtěným kvasinkám Kluyver, které jsou v přípravku, metabolizmem a štěpením cukru glukózy, dochází k rychlé, pozitivní úpravě pH pochva, do kyselých fysiologických hodnot 3,5 - 4,2, což může též vyvolat přechodný pocit dyskomfortu.

  Po nastartování procesu hojení a snížení otoku pocity vymizí, není to rozhodně vada výrobku, ani alergická reakce

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(3) / Ne(0)
  zobrazeno 558x
 • 10. Při použití vaginálních čípků jsem pociťovala pálení, které postupně ustalo. Mohu být na tuto formu alergická?
   

  V tomto případě se o žádnou alergii nejedná. Pálení může být způsobeno jednou ze složek Ovocanu, sodnou solí kyseliny hyaluronové, která je slabě kyselá. Je-li sliznice pochvy zánětlivě změněná, či jsou-li změny na děložním čípku, tento pocit, než dojde ke zhojení, jako přechodný fenomén může nastat. Jev je přechodný  a po zhojení slizničních změn pálení ustoupí.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(0) / Ne(0)
  zobrazeno 264x
 • 11. Mohou Ovocan užívat těhotné a kojící ženy?
   

  Ovocan je určen pro ženy všech věkových kategorií, od mladých dívek, přes dospělé ženy až po ženy v menopauze. V žádném případě tedy není těhotenství, ani kojení kontraindikací pro jeho použití. Používáním Ovocanu chráníte nejen sebe, ale i své miminko. Jeho složení je naprosto bezpečné.

  Po aplikaci vytváří kyselou bariéru, která chrání intimní oblast žen jednak před patogenními bakteriemi a jejich následným množením, tak před dehydratací této oblasti a s tím spojenými nepříjemnými pocity. Díky aktivním složkám likviduje a potlačuje růst patogenních mikroorganismů i kvasinek a zhojuje sliznice. Zabraňuje opakování infekcím pochvy. Chrání sliznice i při obtížích, které jsou způsobeny hormonálními změnami, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení, má analgetický efekt.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(7) / Ne(0)
  zobrazeno 590x
 • 12. Za jak dlouho při užití Ovocanu budu pozorovat zlepšení?
   

  Při testování přípravku bylo zjištěno, že u souboru žen, který přípravek užívaly, při středně závažných až závažných problémech 30% žen pociťuje úlevu již první den použití Ovocanu, ostatním pomůže Ovocan během pěti denní léčby.

  U chronických a opakujících se infekcí je doporučeno užít preparát 10 po sobě následujících dní 1 kapsle ústy ráno a večer. Čípek do pochvy na noc, s možností opakování léčby 3 měsíce za sebou.

   

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(3)
  zobrazeno 1031x
 • 13. Kdo Ovocan vyrábí, ve kterých zemích se již prodává?
   

  Ovocan je Itaským patentem a vyrábí ho Italská firma Galsor. Je k dostání ve všech zemích západní Evropy. Česká Republika je jedinou z postkomunistických zemí, kde můžete preparát koupit.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 728x
 • 14. Proč je Ovocan jiný, než ostatní přípravky na ženské obtíže?
   

  Díky jedinečnému složení, přípravek Ovocan komplexně likviduje na sliznicích pochvy i střeva patogeny i kvasinky. Současně zhojuje sliznice pochvy i střeva a upravuje jejich prostředí do fyziologických hodnot. Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů.

  Ovocan se užívá jak ústy, tak i vaginálně. Kromě zhojení sliznic pochvy upravuje i prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Stimuluje imunitní systém a snižuje množství Ig E. Úpravou střevního mikroklimatu se sníží i opakování a četnost vaginálních zánětů i infekcí močových cest.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(3) / Ne(0)
  zobrazeno 856x
 • 15. Může Ovocan pomoci i u zánětů močových cest?
   

  Ovocan nikdy nemůže nahradit antibiotickou léčbu u zánětů, které již probíhají. Při léčbě infekcí močových cest společně s antibiotickou léčbou Ovocan urychluje hojení. Díky jeho probiotickým účinkům při antibiotické léčbě nevzniknou gastrointestinální obtíže, ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí.

  Užití OvocanU však může četnost výskytu chronických i akutních zánětů močových cest snížit až o 70%. Úpravou střevního mikroklimatu se sníží i opakování vaginálních zánětů i infekcí močových cest. Ovocan upravuje pozitivním způsobem bakteriální spektrum osídlení střeva, snižuje zde množství hnilobných bakterií a díky pozitivní změně prostředí se zvyšuje na sliznicích koncentrace pozitivních laktobacilů. Až 90% zánětů močových cest je způsobeno bakteriemi, jejichž původ je ve střevě. Vaginální čípky vyhojí a upraví prostředí pochvy i její mikrobiální spektrum.

  Využití kombinace terapie ústy i vaginálními čípky tak sníží časté recidivy infekcí močových cest a napomůže při antibiotické léčbě infekcí již probíhajících.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(5) / Ne(0)
  zobrazeno 712x
 • 16. V současné době užívám antibiotika již 2 týden a začínám mít pocit pálení v intimních oblastech. Lékař mi doporučil antibiotika kombinovat s Ovocanem, ale nikde jsem se nedočetla, zda je to možné. Můžete mi poradit?
   

  Při antibiotické léčbě Ovocan může urychlovat hojení. Díky jeho probiotickým účinkům a efektům na sliznicích, při užívání antibiotik nevzniknou gastrointestinální obtíže, ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí. Ovocan urychlí antibiotickou léčbu a ochrání i sliznice před další možnou kolonizací oslabených tkání jinými patogeny či kvasinkovou infekcí.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(0)
  zobrazeno 499x
 • 17. Jsem krátce po porodu a můj lékař mi doporučil pro rychlejší hojení Ovocan. Mám strach přípravek užít, neboť v současné době kojím. Může se Ovocan užívat i během kojení?
   

  V žádném případě není těhotenství, ani kojení kontraindikací pro jeho použití. Složení OvocanU je naprosto bezpečné a Ovocan je doporučován kojícím a gravidním ženám. Používáním Ovocanu chráníte nejen sebe, ale i své miminko. Jeho složení je naprosto bezpečné.

  Po aplikaci vytváří kyselou bariéru, která chrání intimní oblast žen, jednak před patogenními bakteriemi a jejich následným množením, tak před dehydratací této oblasti a s tím spojenými nepříjemnými pocity. Díky hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic a urychlení procesu hojení. Prostřednictvím bioaktivních mléčných kvasinek Kluyver účinně potlačuje růst patogenních mikroorganismů i kvasinek a zhojuje sliznice. Zabraňuje opakování infekcí pochvy. Chrání sliznice i při obtížích, které jsou způsobeny hormonálními změnami a poraněním, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení. Má analgetický efekt.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(0) / Ne(0)
  zobrazeno 400x
 • 18. Mohu používat kondom, při užívání Ovocanu?
   

  Díky velké koncentraci hojivých složek kyseliny hyaluronové se nedoporučují užívat kondomy po dobu léčby a další 2 následující dny.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(0)
  zobrazeno 701x
 • 19. Je vhodné užití Ovocanu při chemoterapeutické léčbě, či při aktinoterapii intimních oblastí?
   

  V průběhu aktinoterapie a chemoterapie dochází k  poškození kůže i sliznic poševního vchodu i pochvy, což se může projevit i pocitem suchosti, svěděním,  pálením, někdy až bolestmi v intimních partiích. V případě tohoto pocitu dyskomfortu lze doporučit Ovocan. Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, které produkují velké množství B vitaminu, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení. Ovocan je účinný prostřednictvím aktivních mléčných kvasinek Kluyver i při bakteriální i kvasinkové infekcí a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi.

  V průběhu onkologické léčby je bezpečný.

  Doporučujeme užít opakovaně, 3 měsíce po sobě, v průběhu léčby, v intervalu tří týdnů. 5 po sobě následujících dní 1 kapsle ústy ráno a večer. Čípek do pochvy na noc.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 469x
 • 20. Proč má Ovocan v balení nejen čípky do pochvy, ale i polykací kapsle?
   

  Intimní obtíže způsobené kvasinkovou či bakteriální infekcí jsou většinou způsobené narušením imunity. Díky složení polykacích kapslí s aktivními pivními kvasinkami Cerevisise i aktivními mléčnými kvasinkami typu Kluyver, dochází ve střevě, které je až v 70 % zásobníkem patogenních mikroorganismů, k úpravě střevního prostředí, pozitivní úpravě pH na sliznicích i ke snížení množství patogenů. Díky zlepšenému metabolismu cukrů- glukosy, laktózy, mannanu i glukanu dochází ke pomnožení laktobacilů a ke snížení množství koliformních bakterií. Snižuje se toxicita střevního obsahu. Dochází k pozitivnímu snížení a normalizaci IgE, zvláště u atopiků a astmatiků. Ovocan zde funguje i jako aktivní probiotikum.

  Vaginální čípky Ovocan prostřednictvím hojivým účinkům směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, které produkují velké množství B vitaminu, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení. Ovocan je  účinný prostřednictvím aktivních mléčných kvasinek Kluyver i při bakteriální i kvasinkové infekcí a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(6) / Ne(2)
  zobrazeno 798x
 • 21. Je mi 55 let a v poslední době mám problémy s pálením neustálým pocitem suchosti v pochvě. Je šance, že by mi Ovocan pomohl od mých obtíží?
   

  Ano, zde je užití Ovocanu na místě. V tomto období dochází k útlumu produkce ženských pohlavních hormonů a v důsledku toho i snížení elasticity pochvy a ztenčení sliznice v intimních partiích, současně se zvyšuje suchost pochvy a zvyšuje se i její křehkost a náchylnost k infekcím. Díky směsi pěti molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové s inhibitorem hyaluronidázy, je hydratační efekt sliznice pochvy díky OvocanU dlouhodobý. Zvyšuje se její elasticita a hojí se rychle i možná slizniční poranění. Ovocan je schopen upravit i pH pochvy do fysiologických hodnot a vymýtit eventuální infekci. Neméně důležitý je efekt lubrikační i analgetický.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(4) / Ne(0)
  zobrazeno 598x
 • 22. Lékař mi doporučil Ovocan po konizaci čípku. Může se Ovocan i v této indikaci použít?
   

  Po konizaci děložního čípku, jiné vaginální chirurgii i při poraněních pochvy i poporodních je užítí Ovocanu doporučeno. Díky hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic a urychlení procesu hojení. Ovocan je účinný prostřednictvím specifických kvasinek Kluyver i při současné bakteriální i kvasinkové infekci. Poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi, při poranění či zhmoždění tkání. Při užití Ovocanu je zhojení poranění rychlejší a bez následných infekčních komplikací. Ovocan má i analgetický efekt, takže jeho užití bezprostředně po operačních zákrocích, či poranění, snižuje i množství užitých analgetik

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(1)
  zobrazeno 465x
 • 23. Dlouhodobě užívám hormonální antikoncepci a mám pocit, že od té doby co jsem antikoncepci začala užívat, opakují se mi vaginální záněty. Může mi Ovocan pomoc od těchto problémů?
   

  Užití Ovocanu v tomto případě plně doporučujeme – Ovocan komplexně likviduje na sliznicích pochvy i střeva patogeny i kvasinky. Současně sliznice pochvy i střeva zhojuje a upravuje jejich prostředí do fyziologických hodnot.

  Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů. Užívá jak ústy, tak i vaginálně. Kromě zhojení sliznic pochvy upravuje i prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Stimuluje imunitní systém.

  Díky směsi pěti molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové s inhibitorem hyaluronidázy má i dlouhodobý hydratační efekt na poševní sliznice. Zvyšuje se elasticita pochvy a hojí se rychle i možná slizniční poranění. Při nechráněném styku, kdy vlivem zásaditého prostředí spermatu dochází ke změně pH pochvy, upravuje rychle její kyselost a vytváří prostředí, které zabraňuje růstu patogenních mikroorganismů a možnému opakování bakteriálních i kvasinkových. Důležitý je zde i efekt lubrikační i analgetický.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 529x
 • 24. Čeká mě gynekologická operace a někde jsem četla, že by Ovocan mohl urychlit hojení po operaci. Je to pravda?
   

  Po konizaci děložního čípku, jiné vaginální chirurgii, při poraněních pochvy i poporodních, je užití Ovocanu doporučováno. Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení.

  Ovocan je díky bioaktivní složce typu Kluyver účinný i při současné bakteriální i kvasinkové infekcí, která může komplikovat pooperační průběh a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi. Přípravek má i analgetický efekt.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(0)
  zobrazeno 480x
MUDr. Dana Preslová

Na Vaše otázky odpovídá:
MUDr. Dana Preslová

Paní doktorka Dana Preslová je členkou týmu společnosti Benese, s.r.o., kde se věnuje lékařským a dalším odborným aspektům obchodovaných produktů.

Paní doktorka nabízí dlouholetou zkušenost ve svých oborech gynekologie a sexuologie, kterým se věnuje i ve své soukromé písecké praxi Gynface, s.r.o.Pacientky z Písku a okolí mohou rovněž využít poradenských služeb gynekologické ordinace Gynface, která je personálně propojena s výhradním distributorem přípravku Ovocan v ČR, společností Benese, s.r.o.