Otázky a odpovědi

 • Kategorie 1
 • Kategorie 2
 • Kategorie 3
Rozbalit vše | Sbalit vše
 • 1. Při jakých obtížích mohu Ovocan použít?
   

  Ovocan je určen pro všechny ženy bez rozdílu věku, při akutních, chronických, čí opakujících se zánětech pochvy, či děložního čípku.

  Při akutních, či chronických infekcí močových cest..

  Při antibiotické léčbě s využitím silných hojivých i probiotických účinků

  U jakýchkoli poranění pochvy, či děložního čípku, ať již poporodních či po operativních zásazích, či po konizaci děložního čípku a to i při situacích, kdy je prostředí infikováno patogenními mikroorganismy.

  Jako pomocný prostředek k hojení procesů děložního čípku.

   

  Ovocan můžete užít i k prevenci intimních ženských obtíží i k hojení změn děložního čípku.

  Díky účinným složkám na bioaktivní bázi Ovocan likviduje patogenní mikroorganismy a urychluje hojení poškozených tkání. Přídavná léčba Ovocanem  je pro oslabené tělo šetrná, ve své síle nahrazuje i účinek lokálních antibiotik.

   

   

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(10) / Ne(0)
  zobrazeno 3601x
 • 2. Řeší Ovocan jen mykotické obtíže, nebo ho lze užít i na jiné bakteriální záněty pochvy?
   

  Díky komplexnímu složení Ovocan pomáhá při léčbě jak kvasinkových, tak jiných bakteriálních zánětů pochvy akutního i chronického charakteru s úpravou prostředí na sliznicích a zabraňuje i opakování dalších možných infekcí pochvy. Snižuje i recidivu infekcí močových cest.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(8) / Ne(0)
  zobrazeno 1304x
 • 3. Mohu Ovocan užít i preventivně?
   

  Ano, Ovocan můžete užít i k prevenci intimních ženských obtíží. Je doporučeno užít preparát 10 po sobě následujících dní 1 kapsli ústy ráno na lačno od prvního dne menstruace. Čípek do pochvy na noc 5 dní, první založit hluboko do pochvy poslední den menstruace. Léčba by se měla opakovat 3 měsíce za sebou.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(3) / Ne(1)
  zobrazeno 1049x
 • 4. Lze Ovocan užít na akutní i chronické ženské obtíže?
   

  Ano, Ovocan vám jistě pomůže při akutních, chronických, či opakujících se obtíží.  Rychle obnovuje normální fyziologickou aktivitu poševního prostředí, pozitivně upravuje a udržuje fyziologické pH v pochvě a napomáhá růstu laktobacilům, likviduje infekci a napomáhá hojení.

  Hydratuje sliznice, podílí se na obnově mikroflóry, upravuje pH, podporuje správnou fysiologickou aktivitu. Přes imunitní systém střeva snižuje imunoglobuliny E a příznivě ovlivňuje celkovou  imunitu organismu. Díky bioaktivní, pro tělo šetrné v podstatě svého účinku, lze Ovocan používat i k prevenci a zabránění opakování zánětů. Může přispívat hojení změn na  děložním čípku.

  Dávkování se však liší u řešení chronických i akutních obtíží.

   

   

   

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(9) / Ne(0)
  zobrazeno 1099x
 • 5. Co znamená, že Ovocan působí prostřednictvím bioaktivní léčby?
   

  Ovocan obsahuje ve svém složení dvě biologicky aktivní živé kvasinky. Mléčné kvasinky typu Kluyver produkují enzymy "zabíječe", které se váží na patogenní mikroorganismy, znemožňují jejich množení a zabíjí je. Rychle štěpí cukr glukosu a mění jej na kyselinu mléčnou, která pozitivně ovlivňuje a okyseluje pH pochvy do fysiologických hodnot. Živé pivní kvasinky Cerevisiae jsou schopny produkovat obrovské množství vitaminu B, který napomáhá hojení sliznic. Kolostrum obsahuje látky, které jsou protivirové, látky proti bakteriím i plísním.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(1)
  zobrazeno 891x
 • 6. Gynekoložka mi oznámila, že mám nález na děložním čípku pomůže Ovocan?
   

  Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení.

  Prostřednictvím bioaktivních mléčných kvasinek Kluyver účinně potlačuje růst patogenních mikroorganismů i kvasinek a zhojuje sliznice. Může dojít k imunomodulaci a i ke zhojení méně závažných nálezů na děložním čípku.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(8) / Ne(0)
  zobrazeno 826x
 • 7. Může se Ovocan používat jako probiotikum?
   

  Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů. Užívá jak ústy, tak i vaginálně. Pomocí perorálních kapslí s bioaktivními látkami typu Cereisiae a Kluyver, upravuje prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Pozitivně ovlivňuje metabolizmus cukrů, ve střevě snižuje se množství hnilobných bakterií a vzrůstá koncentrace pozitivních laktobacilů.

  V pochvě upravuje pH do pozitivních hodnot a vytváří prostředí, ve kterém se nemohou množit patogeny či kvasinky. Účinné látky proti kvasinkám, virům i bakteriím v kolostru též chrání pochvu před pomnožením infekce.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(4) / Ne(0)
  zobrazeno 853x
 • 8. Lékař mi doporučil přípravek Cicatridina na hojení po konizaci. Kamarádka mi ale říkala, že v Itálii ji po stejném zákroku dali Ovocan a že byla moc spokojená. Jaký rozdíl je mezi Cicatridinou a Ovocanem?
   

  Přípravek Cicatridina obsahuje kyselinu hyaluronovou v jedné molekulární hmotnosti. Má hojivý a hydratační efekt. Může zvyšovat elasticitu tkání. Má analgetický efekt. Pro ženy existuje ve formě vaginálních čípků.

  Ovocan  řeší komplexně intimní ženské problémy. Je ve formě zaváděcích vaginálních čípků i polykacích globulí.

  Vaginální čípky Ovocan obsahují též, jako jednu ze složek, kyselinu hyaluronovou. Je zde obsažena v pěti molekulárních hmotnostech a součástí je též enzym, který zabraňuje, aby se kyselina hyaluronová rozkládala, takže vydrží v aktivní a účinné formě mnohem déle. Výrobce udává účinek i tři týdny po posledním zavedení. Směs 5 molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové  účinkuje i v hlubokých vrstvách tkání, má též hojivý, hydratační, analgetický a lubrikační efekt, ale navíc je schopna oddělit hydratační barierou patogeny od zdravých buněk, zapouzdřit je a vyloučit i jejich toxické enzym, které by mohly dále sliznice poškozovat. Tímto zabraňují i dalšímu šíření infekce a poškozování sliznic.

  Kromě směsi kyseliny hyaluronové vaginální čípky  Ovocan obsahují bioaktivní mléčné kvasinky Kluyver a bioaktivní pivní kvasinky Cerevisiae. Součástí čípků je i hojivé a protektivní kolostrum. Mléčné kvasinky typu Kluyver produkují enzymy „zabíječe“, které se váží na patogenní mikroorganismy, znemožňují jejich množení a zabíjí je. Rychle štěpí cukr glukosu a mění jej na kyselinu mléčnou, která pozitivně ovlivňuje pH pochvy do fysiologických hodnot. Živé pivní kvasinky Cerevisiae jsou schopny produkovat obrovské množství vitaminu B, který napomáhá hojení sliznic. Kolostrum obsahuje kromě vitaminů a bílkovin látky, které jsou protivirové, látky proti bakteriím i plísním.

  Pomocí perorálních kapslí Ovocan s bioaktivními látkami typu Cerevisiae a Kluyver, upravuje prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Pozitivně ovlivňuje metabolizmus cukrů, ve střevě snižuje se množství hnilobných bakterií a vzrůstá koncentrace pozitivních laktobacilů.

  Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů. V pochvě upravuje pH do pozitivních hodnot a vytváří prostředí, ve kterém se nemohou množit patogeny či kvasinky. Účinné látky proti kvasinkám, virům i bakteriím v kolostru též chrání pochvu před pomnožením infekce. Při antibiotické léčbě Ovocan může urychlovat hojení. Díky jeho probiotickým účinkům a efektům na sliznicích, při užívání antibiotik nevzniknou gastrointestinální obtíže, ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí. Ovocan urychlí antibiotickou léčbu a ochrání i sliznice před další možnou kolonizací oslabených tkání jinými patogeny či kvasinkovou infekcí.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(5) / Ne(0)
  zobrazeno 930x
 • 9. Při použití vaginálních čípků jsem pociťovala pálení, které postupně ustalo. Mohu být na tuto formu alergická?
   

  V tomto případě se o žádnou alergii nejedná. Pálení může být způsobeno jednou ze složek Ovocanu, sodnou solí kyseliny hyaluronové, která je slabě kyselá. Je-li sliznice pochvy zánětlivě změněná, či jsou-li změny na děložním čípku, tento pocit, než dojde ke zhojení, jako přechodný fenomén může nastat. Jev je dočasný a po zhojení slizničních změn pálení ustoupí.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(0) / Ne(0)
  zobrazeno 378x
 • 10. Mohou Ovocan užívat těhotné a kojící ženy?
   

  Ovocan je určen pro ženy všech věkových kategorií, od mladých dívek, přes dospělé ženy až po ženy v menopauze. V žádném případě tedy není těhotenství, ani kojení kontraindikací pro jeho použití. Používáním Ovocanu chráníte nejen sebe, ale i své miminko. Jeho složení je naprosto bezpečné.Ovocan ve svém složení neobsahuje žádné látky, které by poškozovaly plod, či jeho růst. U kojících žen neovlivňuje kvalitu ani tvorbu mléka.

  Ovocan je koktejl sodných solí kyseliny hyaluronové, živých aktivních speciálně vyšlechtěných mléčných kvasinek Kluyver, živých aktivních speciálně vyšlechtěných pivních kvasinek Cerevisiae a kolostra, které tělo nevnímá jako cizorodý prvek. Aktivně tak Ovocan přináší péči s léčivým účinkem, který je vůči tělu vždy šetrnější než antibiotická či antimykotická farmaka

   

   

   

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(7) / Ne(0)
  zobrazeno 714x
 • 11. Za jak dlouho při užití Ovocanu budu pozorovat zlepšení?
   

  Při akutních středně závažných až závažných problémech 30% žen pociťuje úlevu již druhý den použití Ovocanu, ostatním pomůže Ovocan během pěti denní léčby.

  U chronických a opakujících se infekcí je doporučeno užít preparát 10 po sobě následujících dní 1 kapsle ústy ráno a večer. Čípek do pochvy na noc, s možností opakování léčby 3 měsíce za sebou.

  Sodné soli kyseliny hyaluronové mohou někdy v začátku užití, vzhledem k otoku sliznic i díky zánětlivým změnám v pochvě, slabě pálit. Není to alergie na preparát, ale důsledek zánětlivých procesů na sliznicích.

   

   

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(3)
  zobrazeno 1177x
 • 12. Kdo Ovocan vyrábí, ve kterých zemích se již prodává?
   

  Ovocan je Itaským patentem a vyrábí ho Italská firma Galsor. Je k dostání ve všech zemích západní Evropy. Česká Republika je jedinou z postkomunistických zemí, kde můžete preparát koupit.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 872x
 • 13. Proč je Ovocan jiný, než ostatní přípravky na ženské obtíže?
   

  Díky jedinečnému složení, přípravek Ovocan komplexně likviduje na sliznicích pochvy i střeva patogeny i kvasinky. Působí prostřednictvím bioaktivních účinků  speciálně vyšlechtěných mléčných kvasinek Kluyver a pivních kvasinek Cerevisiae. Obsahuje Kolostrum s protibakteriálními, protivirovými proti kvasinkovými účinky. Hojí prostřednictvím směsi sodných solí kyseliny hyaluronové. Současně zhojuje sliznice pochvy i střeva a upravuje jejich prostředí do fyziologických hodnot. Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů.

  Ovocan se užívá jak ústy, tak i vaginálně. Kromě zhojení sliznic pochvy upravuje i prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Stimuluje imunitní systém a snižuje množství Ig E. Úpravou střevního mikroklimatu se sníží i opakování a četnost vaginálních zánětů i infekcí močových cest.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(3) / Ne(0)
  zobrazeno 978x
 • 14. Může Ovocan pomoci i u zánětů močových cest?
   

  Ovocan nikdy nemůže nahradit antibiotickou léčbu u zánětů, které již probíhají. Při léčbě infekcí močových cest společně s antibiotickou léčbou Ovocan urychluje hojení. Díky jeho probiotickým účinkům při antibiotické léčbě nevzniknou gastrointestinální obtíže, ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí.

  Užití OvocanU však může četnost výskytu chronických i akutních zánětů močových cest snížit až o 70%. Úpravou střevního mikroklimatu se sníží i opakování vaginálních zánětů i infekcí močových cest. Ovocan upravuje pozitivním způsobem bakteriální spektrum osídlení střeva, snižuje zde množství hnilobných bakterií a díky pozitivní změně prostředí se zvyšuje na sliznicích koncentrace pozitivních laktobacilů. Až 90% zánětů močových cest je způsobeno bakteriemi, jejichž původ je ve střevě. Vaginální čípky vyhojí a upraví prostředí pochvy i její mikrobiální spektrum.

  Využití kombinace terapie ústy i vaginálními čípky tak sníží časté recidivy infekcí močových cest a napomůže při antibiotické léčbě infekcí již probíhajících.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(6) / Ne(0)
  zobrazeno 838x
 • 15. Užívám antibiotika, mám pálení v intimních oblastech. Lékař mi doporučil antibiotika kombinovat s Ovocanem, ale nikde jsem se nedočetla, zda je to možné. Můžete mi poradit?
   

  Při antibiotické léčbě Ovocan může urychlovat hojení. Díky jeho probiotickým účinkům a efektům na sliznicích, při užívání antibiotik nevzniknou gastrointestinální obtíže, průjmy ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí. Ovocan urychlí antibiotickou léčbu a ochrání i sliznice před další možnou kolonizací oslabených tkání jinými patogeny či kvasinkovou infekcí.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(0)
  zobrazeno 582x
 • 16. I jiné výrobky obsahují složku s kyselinou hyaluronovou, jak se Ovocan liší?
   

  Vaginální čípky Ovocan obsahují , jako jednu ze složek, sodné soli kyseliny hyaluronové. Jsou zde obsaženy, na rozdíl od ostatních produktů, v pěti molekulárních hmotnostech, díky tomu pronikají molekuly přes celou stěnu sliznic a rychle nastavují hojivé procesy na povrchu i do hloubky. Součástí Ovocanu je též enzym- inhibitor enzymu hyalurodinázy, který zabraňuje, aby se soli kyseliny hyaluronové rozkládaly, takže vydrží v aktivní a účinné formě mnohem déle. Výrobce udává účinek i týden po posledním zavedení. Směs 5 molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové  účinkuje i v hlubokých vrstvách tkání, má též hojivý, hydratační, analgetický a lubrikační efekt, ale navíc je schopna oddělit hydratační barierou patogeny od zdravých buněk, zapouzdřit je a vyloučit i jejich toxické enzym, které by mohly dále sliznice poškozovat. Tímto zabraňují i dalšímu šíření infekce a poškozování sliznic.

  Přispívá k urychlení hojení nejen zánětlivých projevů na sliznicích pochvy ale i hojení poporodních poranění, po konizaci děložního čípku i jiné vaginální chirurgii. Je vhodný při užívání antibiotik, při hormonální a imunosupresivní léčbě. Hojí patologické změny děložního čípku.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(0) / Ne(0)
  zobrazeno 513x
 • 17. Jak užívat Ovocan?
   

  Prostředek Ovocan má polykací kapsle i vaginální čípky. Při akutních, chronických i opakujících se infekcích pochvy je důležité se držet dávkování, které je uvedené v návodu.

  Při užítí Ovocanu jako doplňkové terapii k hojení děložního čípku užívat 2 měsíce po sobě, od posledního dne menstruace -5 dní -  1 vaginální čípek na noc do pochvy a 5 dní polykací kapsle - 1 ráno a 1 večer, ústy na lačno

  Polykací kapsle jsou cítit po kvasnicích, obsahují živé aktivní mléčné kvysinky Kluyver a pivní kvasinky Cerevisiae. Vaginální čípky se dobře rozpouští, vylučují se po dobu dvou dní mírnou bělavou sekrecí z pochvy.

   

   

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 120x
 • 18. Mohu používat kondom, při užívání Ovocanu?
   

  Díky velké koncentraci hojivých složek sodných solí kyseliny hyaluronové se nedoporučují užívat kondomy po dobu léčby a další 2 následující dny po ukončení léčby. Mohlo by dojít k narušení nepropustnosti kondomu.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(0)
  zobrazeno 801x
 • 19. Je vhodné užití Ovocanu při chemoterapeutické léčbě, či při aktinoterapii intimních oblastí?
   

  V průběhu aktinoterapie a chemoterapie dochází k  poškození kůže i sliznic poševního vchodu i pochvy, což se může projevit i pocitem suchosti, svěděním,  pálením, někdy až bolestmi v intimních partiích. V případě tohoto pocitu dyskomfortu lze doporučit Ovocan. Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí sodných solí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, které produkují velké množství B vitaminu, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení. Ovocan je účinný prostřednictvím aktivních mléčných kvasinek Kluyver i při bakteriální i kvasinkové infekcí a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi.

  V průběhu onkologické léčby je bezpečný.

  Doporučujeme užít opakovaně, 3 měsíce po sobě, v průběhu léčby, v intervalu tří týdnů. 5 po sobě následujících dní 1 kapsle ústy ráno a večer. Čípek do pochvy na noc.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 578x
 • 20. Proč má Ovocan v balení nejen čípky do pochvy, ale i polykací kapsle?
   

  Intimní obtíže způsobené kvasinkovou či bakteriální infekcí jsou většinou způsobené narušením imunity. Díky složení polykacích kapslí s aktivními pivními kvasinkami Cerevisise i aktivními mléčnými kvasinkami typu Kluyver, dochází ve střevě, které je až v 70 % zásobníkem patogenních mikroorganismů, k úpravě střevního prostředí, pozitivní úpravě pH na sliznicích i ke snížení množství patogenů. Díky zlepšenému metabolismu cukrů- glukosy, laktózy, mannanu i glukanu dochází ke pomnožení laktobacilů a ke snížení množství koliformních bakterií. Snižuje se toxicita střevního obsahu. Dochází k pozitivnímu snížení a normalizaci IgE, zvláště u atopiků a astmatiků. Ovocan zde funguje i jako aktivní probiotikum.

  Vaginální čípky Ovocan prostřednictvím hojivým účinkům směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, které produkují velké množství B vitaminu, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení. Ovocan je  účinný prostřednictvím aktivních mléčných kvasinek Kluyver i při bakteriální i kvasinkové infekcí a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(8) / Ne(2)
  zobrazeno 943x
 • 21. Jsem v přechodu, mám problémy s pálením neustálým pocitem suchosti v pochvě. Je šance, že by mi Ovocan pomohl od mých obtíží?
   

  Ano, zde je užití Ovocanu na místě. V tomto období dochází k útlumu produkce ženských pohlavních hormonů a v důsledku toho i snížení elasticity pochvy a ztenčení sliznice v intimních partiích, současně se zvyšuje suchost pochvy a zvyšuje se i její křehkost a náchylnost k infekcím. Díky směsi pěti molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové s inhibitorem hyaluronidázy, je hydratační efekt sliznice pochvy díky OvocanU dlouhodobý. Zvyšuje se její elasticita a hojí se rychle i možná slizniční poranění. Ovocan je schopen upravit i pH pochvy do fysiologických hodnot a vymýtit eventuální infekci. Neméně důležitý je efekt lubrikační i analgetický.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(4) / Ne(0)
  zobrazeno 713x
 • 22. Může se Ovocan použít po konizaci děložního čípku i jiných operací?
   

  Po konizaci děložního čípku, jiné vaginální chirurgii i při poraněních pochvy i poporodních je užítí Ovocanu doporučeno. Díky hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae i Kluyver dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic a urychlení procesu hojení. Ovocan je účinný prostřednictvím specifických kvasinek Kluyver i při současné bakteriální i kvasinkové infekci. Poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi, při poranění či zhmoždění tkání. Při užití Ovocanu je zhojení poranění rychlejší a bez následných infekčních komplikací. Ovocan má i analgetický efekt, takže jeho užití bezprostředně po operačních zákrocích, či poranění, snižuje i množství užitých analgetik

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(1)
  zobrazeno 591x
 • 23. Dlouhodobě užívám hormonální antikoncepci a mám pocit, že od té doby co jsem antikoncepci začala užívat, opakují se mi vaginální záněty. Může mi Ovocan pomoc od těchto problémů?
   

  Užití Ovocanu v tomto případě plně doporučujeme – Ovocan komplexně likviduje na sliznicích  patogeny i kvasinky. Současně sliznice zhojuje a upravuje jejich prostředí do fyziologických hodnot.

  Ovocan zároveň funguje jako aktivní probiotikum a je schopen chránit pochvu před opakováním infekčních zánětů. Užívá jak ústy, tak i vaginálně. Kromě zhojení sliznic pochvy upravuje i prostředí a poměry mikroorganismů ve střevě, které je až v 70% zásobníkem patogenů, jež se vyskytují i u vaginálních obtíží. Stimuluje imunitní systém.

  Díky směsi pěti molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové s inhibitorem hyaluronidázy má i dlouhodobý hydratační efekt na poševní sliznice. Zvyšuje se elasticita pochvy a hojí se rychle i možná slizniční poranění. Při nechráněném styku, kdy vlivem zásaditého prostředí spermatu dochází ke změně pH pochvy, upravuje rychle její kyselost a vytváří prostředí, které zabraňuje růstu patogenních mikroorganismů a možnému opakování bakteriálních i kvasinkových. Důležitý je zde i efekt lubrikační i analgetický.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(1) / Ne(0)
  zobrazeno 638x
 • 24. Čeká mě gynekologická operace a četla jsem, že by Ovocan mohl urychlit hojení po operaci. Je to pravda?
   

  Po konizaci děložního čípku, jiné vaginální chirurgii, při poraněních pochvy i poporodních, je užití Ovocanu doporučováno. Díky svým hojivým účinkům prostřednictvím směsí kyseliny hyaluronové, kolostra a aktivních kvasinek Cerevisiae, dochází k rychlé obnově slizničních buněk, k úpravě pH pochvy, hydrataci sliznic i k urychlení procesu hojení.

  Ovocan je díky bioaktivní složce typu Kluyver účinný i při současné bakteriální i kvasinkové infekcí, která může komplikovat pooperační průběh a poškozenou tkáň chrání před dalšími možnými infekčními komplikacemi. Přípravek má i analgetický efekt.

  Více
  Byla tato odpověď užitečná? Ano(2) / Ne(0)
  zobrazeno 621x
MUDr. Dana Preslová

Na Vaše otázky odpovídá:
MUDr. Dana Preslová

Paní doktorka Dana Preslová je členkou týmu společnosti Benese, s.r.o., kde se věnuje lékařským a dalším odborným aspektům obchodovaných produktů.

Paní doktorka nabízí dlouholetou zkušenost ve svých oborech gynekologie a sexuologie, kterým se věnuje i ve své soukromé písecké praxi Gynface, s.r.o.Pacientky z Písku a okolí mohou rovněž využít poradenských služeb gynekologické ordinace Gynface, která je personálně propojena s výhradním distributorem přípravku Ovocan v ČR, společností Benese, s.r.o.