Lék na záněty pochvy, vaginy, kvasinkové infekce, bakteriální vaginozy OVOCAN.

Klinická studie účinnosti

Nezvykle vysokou míru úspěšnosti přípravku Ovocan dokládá i přiložená klinická studie i tuzemské sledování na reprezentativním vzorku pacientek.

Klinická studie Galsor (I)

Studie s preparátem Ovocan, probíhala v Itálii roce 2010 u souboru vybraných pacientek s prokázanými záněty pochvy různého původu v akutním stadiu. Měla potvrdit léčebnou účinnost a bezpečnost preparátu Ovocan při léčbě akutních zánětů pochvy. Jednalo se o otevřenou multifaktoriální studii.

Parametry studie

Počet testovaných 10 pacientek
Věk testovaných 23-61 let
Rok provedení 2010
Autor studie Galsor / I
Ke stažení Ovocan-studie-it-web.pdf

Výsledky studie

Klinická studie Gynface (CZ)

Po vzoru Italské studie (2010) s preparátem Ovocan byla zhodnocena účinnost a bezpečnost preparátu Ovocan u 100 žen v ČR s diagnózou zánětu pochvy. U sledování jsme použili stejný scénář.

Parametry studie

Počet testovaných 100 pacientek
Věk testovaných 20-72 let
Rok provedení 2014
Autor studie Gynface / CZ
Ke stažení Ovocan-sledovani-cr-web.pdf

Výsledky studie

Závěry

Léčebný postup při užívání kombinace ústní a vaginální léčby OVOCANem prokázal účinnost v dosažení úplné úlevy od příznaků v 65 % již po jednom cyklu 5 denní terapie. U 30 % žen došlo ke zhojení zánětu pochvy po léčbě dobu dalších 5 ti dnů. U 5% žen nebylo zlepšení subjektivní, ani objektivní.

Účinnost OVOCANu byla po 5 ti denní terapii 65%, po 10 ti denní terapii 95%. Léčba byla bezpečnou, bez nežádoucích reakcí, 2% žen udávaly nepříjemné pocity první den léčby při vložení vaginálního čípku do pochvy.

Účinky na nálezy cervikální dysplasie - ASCUS a L–SIL s užitím přípravku OVOCAN se srovnáním se skupinou žen s nálezy ASCUS a L–SIL - bez terapie

Metodika

  • Výběr 100 klientek s diagnosou cervikální dysplasie v celé ČR – s nálezem-ASC-US a nálezem - L-SIL, provedení a zhodnocení cytologického stěru.
  • Terapie 2 následující měsíce po sobě (celkem 2 balení přípravku OVOCAN KIT).
  • Kontrolní stěr a zhodnocení – 3 - 6 měsíců po ukončení léčby prostředkem OVOCAN

Zhodnocení cytologických stěrů - ASCUS po 6ti měsících

Ženy bez terapie
Ženy s terapií Ovocan

U kontrolních cytologických stěrů u žen s nálezem ASCUS, bez užívání přípravku OVOCAN, došlo ke zhoršení cytologických nálezů k závažnějším formám dysplasií oproti kontrolním cytologickým stěrům u žen s terapií přípravkem OVOCAN o 22%.

U kontrolních cytologických stěrů u žen s nálezem ASCUS, s terapií přípravkem OVOCAN, došlo ke zlepšení cytologických nálezů u 40%.

Zhodnocení cytologických stěrů L- SIL po 6ti měsících

Ženy bez terapie
Ženy s terapií Ovocan

U kontrolních cytologických stěrů u žen s nálezem L-SIL, bez terapie přípravkem OVOCAN, došlo ke zhoršení cytologických nálezů k závažnějším formám dysplasií o 1%,oproti kontrolním cytologickým stěrům u žen s terapií přípravkem OVOCAN, kde došlo zlepšení o 17%.

Závěr

Ovocan lze úspěšně užít jako adjuvatní prostředek k hojení cervikálních lézí žen a k podpoře přirozené clearens HPV infekce.

Potřebujete poradit?

Zeptejte se nás na léčebný přípravek Ovocan

*) povinné položky

Jednoduché, komplexní a rychlé řešení kvasinkových i bakteriálních zánětů pochvy s podporou hojení i probiotickým efektem. Bez chemie. Bioaktivní účinek prostředku. Vhodný pro těhotné i kojící.